BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 10379325
nr 1037 9325
Ljusstakar
2 st, Tenn, 1700-/1800-tal, höjd: ca 13
Kondition: bucklor samt lagningar
Utrop:
1.000 kr
Såld:
500 kr
måndag 16 maj 2016
kl 19:28:43
16/5 17:40:04
Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Firma Svenskt Tenn
Ljusstakar
nr 1037 9325
Ljusstakar
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 500 kr |
måndag 16 maj 2016 |
| 16/5 17:40:04 | 1 | Vinnande bud |
Tenn
Firma Svenskt Tenn
Firma Svenskt Tenn